سقف رستوران

شرکت سازه های چادری کاوشکام با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در طراحی و اجرای سقف چادری کششی این امکان را در اختیار کارفرمایان قرار می دهد تا با در اختیار داشتن گزینه های متفاوت انتخابی مناسب برای بالا بردن جذابیت های بصری محیط کسب و کار خود داشته باشند. به کار بردن سازه های پارچه ای در رستورانها و محیطهای اینچنینی به منظور جذب مشتری و ایجاد جذابیت بصری برای جلب مشتری یکی از موارد کاربرد سازه های چادری می باشد. سقف چادری برای رستورانها در فرمهای مختلف سازه پارچه ای علاوه بر ایجاد پوشش برای سقف رستوران امکان استفاده از نور طبیعی را در طول روز فراهم می آورد در ضمن اینکه خاصیت ضد اشعه UV در آن موجب محافظت استفده کنندگان از آن می شود. در فرآیند طراحی سازه های چادری کششی در شرکت کاوشکام علاوه بر زیبایی و استفاده از فرمهای دکوراتیو متناسب با محل نصب مقاومت و پایداری در شرایط جوی سخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای تعیین نیروهای اعمالی بر سقف چادری مانند نیروی باد و وزن برف از آیین نامه های رایج ساختمانی مانند مبحث ششم و به منظور آنالیز سازه غشایی از نرم افزارهای تخصصی سازه های چادری استفاده شده است.

امکان نورپردازی سازه های چادری از ویژگیهای منحصر بفرد سازه های کششی می باشد که جذابیت های بصری و خاصیت دکوراتیو آن را دوچندان می کند. سقف چادری در رستورانها در 2 فرم پارادایس و سالن مورد کاربرد می باشد که در فرم پارادایس به صورت غیر ایزوله و در فرم سالن به صورت ایزوله و مناسب برای فصول سرد سال می باشد.

از نمونه پروژه های انجام شده توسط شرکت سازه چادری کاوشکام می توان به سقف چادری رستوران کوثر در مجتمع گردشگری کوثر، سایبان چادری رستوران وی در شهرکرد و همچنین سقف رستوران هفده واقع در سازمان انرژی هسته ای در تهران اشاره نمود. سقف چادری رستوران کوثر با فرم خیمه یا سالن به صورت ایزوله اجرا شده که در طول سال قابلیت بهره برداری خواهد داشت. سایبان چادری رستوران وی به صورت خیمه چادری مورب و در رستوران هفده از فرم آرک استفاده شده است.