سازه چادری - سایبان چادری - سقف چادری برای سقف آمفی تئاتر

این سایبان چادری به منظور نمایشگاه سالیانه اسب در این پارک نصب شده است. این سایبان پارچه ای به عنوان یک تالار روباز طراحی شد ولی به عنوان سالنی برای رخدادهای سالانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این سقف چادری مساحت 675 مترمربع را با یک پلان مستطیلی شکل با طول 45 متر و عرض 15 متر تحت پوشش قرار می دهد. این سقف پارچه ای از همه جهات باز است به جز یک جهت که معمولا سکوی تالار در آن منطقه قرار می گیرد. اسکلت فلزی این سایبان چادری از 8 آرک فولادی به قطر 15 متر تشکیل شده است که پروفیل مورد استفاده در این قوسها لوله هایی به قطر 274 میلیمتر می باشد.سازه پارچه ای این سایبان چادری توسط ریلهای آلومینیومی به اسکلت فلزی روی قوسهای فولادی مهار شده است بنابراین دقت در نقشه تهیه شده و مراحل ساخت در کارخانه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

Jerez de la Frontera در اسپانیا جزو مناطق بسیار گرم در تابستان شناخته می شود. این سایبان پارچه ای در یک پارک قرار دارد که غالب درختهای موجود در آن از ارتفاع کمی برخوردار هستند بنابراین قادر به ایجاد سایه کافی برای استفاده کنندگان و بازدید کنندگان از این مجموعه تفریحی و گردشگری نخواهند بود. بنابراین هدف اصلی از ساخت این سازه چادری ایجاد سقف چادری  برای جلوگیری از تابش نور خورشید و در عین حال عبور نور ملایم آفتاب از سقف پارچه ای و ایجاد محیطی مفرح و لذت بخش برای بازدید کنندگان است. در نهایت می توان به این نکته نیز اشاره کرد که هندسه این سایبان چادری طوری طراحی شده است که موجب بهبود در خصوصیات آکوستیکی این سازه پارچه ای به عنوان محلی برای برپایی وقایع هنری و فرهنگی می شود.

طول دوره بهره برداری از این سا یبان پارچه ای برابر با 10 سال در مراحل طراحی در نظر گرفته شده است و به عنوان سازه ای دائم محسوب می شود. در ساخت این سایبان چادری از پارچه پلی استر با پوشش دو رویه پی وی سی از نوع Ferrari با وزن 1200 گرم در هر مترمربع سطح آن استفاده شده است.

 

                                                                     نمای کناری از سایبان پارچه ای

 

                                                                 نمای انتهای باز سایبان پارچه ای

 

                                                              نمای داخلی از سایبان پارچه ای

 

                                                              نمای انتهای بسته سازه چادری

 

جهت بازدید از سایر محصولات سازه چادری کاوشکام از صفحات زیر بازدید نمایید:

  سقف رستوران        سقف کافی شاپ       آلاچیق چادری      آلاچیق پارک        آلاچیق ساحلی      خیمه چادری     پارکینگ چادری