سقف پارچه ای لابی برج دو قلو افسون

مکان پروژه:
پاسداران
تاریخ اجرا:
زمستان 95
کارفرما:
مهندس چهارمحالی
مساحت:
50 مترمربع
کاربری:
سقف چادری لابی برج دوقلو

سازه چادری کاوشکام با در اختیار داشتن متخصصین مجرب در طراحی  و ساخت سازه های پارچه ای پروژه های متعددی را در سراسر کشور به انجام رسانده است. یکی از مهمترین این سازه های چادری سقف پارچه ای لابی برج دوقلوی افسون  واقع در منطقه پاسداران تهران بوده است.

سقف پارچه ای - سازه های چادری و کاربرد آنها به عنوان المانهای سازه به مرور جایگاه مناسبی را در بین معماران و سازندگان ساختمانی کسب کرده است و به تدریج به یکی از المانهای ثابت و پرطرفدار در کارها و پروژه های خاص تبدیل می گردد. 

سازه چادری برج دو قلوی افسون با توجه به موقعیت مکانی و فضای فانتزی معماری آن نیاز به طراحی خاص و استفاده از المانی متناسب با آن داشت. علاوه بر الزام در یک طراحی خاص از نظر مباحث زیبایی شناختی ، توجه به کاربری آن به عنوان سقف پارچه ای لابی نیاز به دقت فراوان و اندازه گیری های دقیق با دوربین های لیزری برای اطمینان از ابعاد و اندازه ها به منظور هوا بندی و آب بندی سایبان پارچه ای فوق بود. بنابراین مراحل مختلف کار توسط دوربین های نقشه برداری دقیق برداشت می شد.

سازه پارچه ای فوق به قطر 8 متر و به صورت مایل طراحی و نصب گردید به منظور تامین پایداری جانبی ستون میانی متمایل به جلوی سازه غشایی از سه المان کابلی با زاویه 120 درجه استفاده شده که از دو طرف به دیوارهای برشی برج و از طرف سوم به دال بتنی کف طبقه سوم برج متصل گردیده است.

سازه پارچه ای فوق با استفاده از بهترین متریال موجود شامل پارچه برند Ferrari 902s  با وزن 950 گرم در هر متر مربع  طراحی و ساخته شده است. پارچه های فوق در 4 لایه اصلی شامل لایه پلی استر میانی با مقاومت کششی 480 کیلوگرم در یک نوار 5 سانتیمتری از آن و دو لایه پی وی سی در بالا و پایین لایه پلی استری و لایه نهایی ضد اشعه UV ساخته شده است.

به منظور اطمینان خاطر سازندگان ساختمانی از کیفیت و طول عمر پارچه های فوق سقف پارچه ای اجرا شده از طرف شرکت سازه چادری کاوشکام به مدت 10 سال گارانتی شده است.

  • سازه چادری با ستون مایل
  • سازه پارچه ای هوا بند
  • سقف پارچه ای لابی برج
سازه چادری با ستون مایل سازه پارچه ای هوا بند سقف پارچه ای لابی برج

پروژه های مرتبط


سقف چادری بیمارستان اکبرآبادی - طرح خیمه چادری

سقف چادری بیمارستان اکبرآبادی - طرح خیمه چادری

تبدیل محوطه بیمارستان اکبرآبادی به سالن انتظار همراهان توسط اجرای خیمه چادری

اطلاعات بیشتر
سایبان چادری رستوران مرسی - طرح پرنده

سایبان چادری رستوران مرسی - طرح پرنده

طراحی خاص سایبان پارچه ای سقف کافی شاپ توچال

اطلاعات بیشتر
سقف چادری باشگاه Iron شیراز

سقف چادری باشگاه Iron شیراز

سقف چادری محصور سالن بدنسازی بانوان باشگاه Iron شیراز

اطلاعات بیشتر