سازه پارچه ای رستوران لادن - جاده چالوس

مکان پروژه:
کیلومتر 5 جاده چالوس
تاریخ اجرا:
پاییز 95
کارفرما:
مجتمع تفریحی لادن
مساحت:
250 مترمربع
کاربری:
سقف چادری رستوران VIP سایبان چادری

مدیران مجموعه تفریحی لادن در کیلومتر 5 جاده چالوس به منظورایجاد فضایی متفاوت از سایر قسمتهای مجموعه به منظور پذیرایی از مهمانهای ویژه  خود تصمیم به استفاده از سیستم نوین سازه چادری - سازه پارچه ای به جای سیستم های رایج ساختمانی  گرفت.  پس ازمشاوره های انجام شده توسط کارشناسان شرکت سازه چادری کاوشکام  با توجه به طول 30 متری و عرض 6 متری سکوی در نظر گرفته شده برای ساخت سایبان چادری و عدم تناسب این ابعاد پلان مورد نظر به دو قسمت 15 متری تقصیم گردید و همچنین به منظور افزایش عرض سازه چادری و افزایش جذابیت بصری سازه پارچه ای از ستونهای مورب استفاده گردید.کلیه مراحل طراحی ، ساخت ، رنگ آمیزی و نصب سازه فلزی و سقف چادری در مدت زمان 25 روز انجام گردید. نتیجه نهایی کار ساخت یک سقف رستوران بسیار زیبا با فرم سالن - خیمه چادری بوده  که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت مجموعه داشته است. یکی از مهمترین کاربردهای سازه های چادری استفاده از خواص دکوراتیو و مبلمان شهری آن است که یکی از اهداف این پروژه نیز می باشد.

مرحله بعدی در تکمیل این سازه پارچه ای پوشش دیواره های پیرامونی آن می باشد که توسط شیشه سکوریت انجام خواهد شد که ترکیب بسیار مناسبی با سازه پارچه ای تشکیل خواهد داد. از دیگر ویژگیهای این سقف پارچه ای ایزوله بودن آن است به نحوی که پس از اجرای دیواره های پیراونی هیچ گونه تبادل هوا با فضای بیرون نخواهد داشت  که بسیار مناسب برای استفاده در فصول سرد سال می باشد. سیستم هدایت آبهای سطح سقف چادری بر روی تیرهای اصلی پیرامونی با شیب بندی مناسب طراحی و اجرا گردیده است.

سازه پارچه ای مورد استفاده در این پروژه از جنس پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی بوده که بر روی لایه بیرونی آن از پوشش PVDF که ضد اشعه UV بوده و باعث افزایش طول عمر سازه چادری  و جذب تشعشعات مضر خورشید می شود استفاده شده است و به مدت 5 سال نیز توسط شرکت کاوشکام گارانتی می شود.

اتصال قطعات پارچه به یکدیگر توسط روش High Frequency انجام شده است. 


  • سازه پارچه - خیمه چادری
  • سازه چادری دکوراتیو
  • تناسب سازه پارچه ای و طبیعت
  • سقف چادری رستوران لادن
سازه پارچه - خیمه چادری سازه چادری دکوراتیو تناسب سازه پارچه ای و طبیعت سقف چادری رستوران لادن

پروژه های مرتبط


سایبان پارچه ای آرک - کردان

سایبان پارچه ای آرک - کردان

سایبان چادری طرح آرک متناسب با معماری ساختمانهایی با طراحی مدرن

اطلاعات بیشتر
سایبان پارچه ای- آلاچیق ساحلی - کافه دلفین بوشهر

سایبان پارچه ای- آلاچیق ساحلی - کافه دلفین بوشهر

سازه‌های چادری نقش پر رنگی در زیباسازی فضاهای تفریحی و گردشگری در سالهای اخیر بر عهده داشته اند.

اطلاعات بیشتر
سازه چادری کششی - سایبان چتری کافی شاپ 37درجه

سازه چادری کششی - سایبان چتری کافی شاپ 37درجه

سایبان کششی - سایبان چادری با فرم آلاچیق چادری طرح هگزا با کاربری سایبان کافی شاپ در کافه درجه

اطلاعات بیشتر