سایبان پارچه ای آرک - کردان

مکان پروژه:
کردان کرج
تاریخ اجرا:
تابستان 95
کارفرما:
دکتر ناظری
مساحت:
25 مترمربع
کاربری:
سایبان چادری


تابش مستقیم و طولانی مدت نور خورشید بر روی آب نما و محل نگهداری ماهی های تزئینی این ویلای شخصی موجب رشد جلبکها و آلودگی محل نگهداری این موجودات زینتی شده بود. با تصمیم مالک این مکان و به منظور ایجاد سایبان چادری بر روی این حوضچه ساخت یک سایبان چادری مستطیلی شکل به ابعاد 3.5 در 5.5 متر در دستور کار قرار گرفت. خواص دکوراتیو و المانی سازه چادری و امکان ایجاد فرم های متناسب با معماری محل از جمله ویژگیهای آن می باشد. استفاده از طرح آرک در راستای همین مساله و همخوانی آن با معماری مدرن این مکان بود. زاویه تابش نور آفتاب در ساعات مختلف شبانه روز و موقعیت قرار گیری سقف چادری به نحوی که بیشترین سایه را در نیمه روز داشته باشد و همینطور مانع تابش آفتاب به فضای سبز موجود نگردد از چالش های این پروژه بود. از ویژگیهای منحصر به فرد این سازه چادری قوسی شکل بودن تمام المانهای موجود در آن بود و بنا به خواست کارفرما از خطوط مستقیم در آن اجتناب شده است.


پارچه مورد استفاده در این پروژه از نوع پارچه های پلی استری با پوشش دو طرفه پی وی سی بوده و وزن هر متر مربع مساحت آن برابر 950 گرم می باشد. یراق آلات کششی سازه پارچه ای تماما توسط لعاب کروم پوشش داده شده و از رنگ الکتواستاتیک دو پوششه سفید در استراکچر فلزی آن استفاده شده است.


قطعات پارچه ای توسط روش جوش مولکولی High Frequency به یکدیگر متصل شده اند.

آلاچیق چادری طرح آرک اجرا شده فوق به مدت 5 سال توسط شرکت سازه چادری کاوشکام در مقابل هر گونه آسیب در مقابل شرایط طبیعی شامل نیروی باد و بارش برف و همچنین تابش شدید نور خورشید گارانتی گردیده است.

  • سازه چادری طرح آرک
  • سایبان چادری حوضچه
سازه چادری طرح آرک سایبان چادری حوضچه

پروژه های مرتبط


سقف رستوران - سایبان کافی شاپ17 -  طرح آرک

سقف رستوران - سایبان کافی شاپ17 - طرح آرک

سایبان تراس طرح آرک اجرا شده به عنوان سقف رستوران و کافی شاپ از زیباترین فرمهای سازه‌های چادری است.

اطلاعات بیشتر
سایبان چادری رستوران مرسی - طرح پرنده

سایبان چادری رستوران مرسی - طرح پرنده

طراحی خاص سایبان پارچه ای سقف کافی شاپ توچال

اطلاعات بیشتر
آلاچیق پارچه ای رستوران هتل ارم

آلاچیق پارچه ای رستوران هتل ارم

اجرای آلاچیق چادری (آلاچیق پارچه ای ) در رستوران سنتی هتل ارم توسط سازه چادری کاوش کام

اطلاعات بیشتر