سایبان پارچه ای آرک - کردان

مکان پروژه:
کردان کرج
تاریخ اجرا:
تابستان 95
کارفرما:
دکتر ناظری
مساحت:
25 مترمربع
کاربری:
سایبان چادری


تابش مستقیم و طولانی مدت نور خورشید بر روی آب نما و محل نگهداری ماهی های تزئینی این ویلای شخصی موجب رشد جلبکها و آلودگی محل نگهداری این موجودات زینتی شده بود. با تصمیم مالک این مکان و به منظور ایجاد سایبان چادری بر روی این حوضچه ساخت یک سایبان چادری مستطیلی شکل به ابعاد 3.5 در 5.5 متر در دستور کار قرار گرفت. خواص دکوراتیو و المانی سازه چادری و امکان ایجاد فرم های متناسب با معماری محل از جمله ویژگیهای آن می باشد. استفاده از طرح آرک در راستای همین مساله و همخوانی آن با معماری مدرن این مکان بود. زاویه تابش نور آفتاب در ساعات مختلف شبانه روز و موقعیت قرار گیری سقف چادری به نحوی که بیشترین سایه را در نیمه روز داشته باشد و همینطور مانع تابش آفتاب به فضای سبز موجود نگردد از چالش های این پروژه بود. از ویژگیهای منحصر به فرد این سازه چادری قوسی شکل بودن تمام المانهای موجود در آن بود و بنا به خواست کارفرما از خطوط مستقیم در آن اجتناب شده است.


پارچه مورد استفاده در این پروژه از نوع پارچه های پلی استری با پوشش دو طرفه پی وی سی بوده و وزن هر متر مربع مساحت آن برابر 950 گرم می باشد. یراق آلات کششی سازه پارچه ای تماما توسط لعاب کروم پوشش داده شده و از رنگ الکتواستاتیک دو پوششه سفید در استراکچر فلزی آن استفاده شده است.


قطعات پارچه ای توسط روش جوش مولکولی High Frequency به یکدیگر متصل شده اند.

آلاچیق چادری طرح آرک اجرا شده فوق به مدت 5 سال توسط شرکت سازه چادری کاوشکام در مقابل هر گونه آسیب در مقابل شرایط طبیعی شامل نیروی باد و بارش برف و همچنین تابش شدید نور خورشید گارانتی گردیده است.

  • سازه چادری طرح آرک
  • سایبان چادری حوضچه
سازه چادری طرح آرک سایبان چادری حوضچه

پروژه های مرتبط


سقف پارچه ای لابی برج دو قلو افسون

سقف پارچه ای لابی برج دو قلو افسون

سقف پارچه ای محوطه لابی برج دوقلوی افسون علاوه بر پوشش به زیباسازی آن کمک فراوانی نموده است.

اطلاعات بیشتر
سایبان پارچه ای (سقف چادری) رستوران توچال

سایبان پارچه ای (سقف چادری) رستوران توچال

طراحی سقف پارچه ای تراس رستوران توچال در ولنجک توسط شرکت سازه چادری کاوشکام

اطلاعات بیشتر
سازه پارچه ای رستوران لادن - جاده چالوس

سازه پارچه ای رستوران لادن - جاده چالوس

احداث فضای جدید پذیرایی از مهمان‌های ویژه توسط سقف پارچه ای طرح سالن برای استفاده در فصول سرد سال

اطلاعات بیشتر