سازه چادری با کاربری سایبان تراس خانه‌ی مسکونی

ساخت سازه چادری جدید خانه ای در شمال برلین با حجم مکعب شکل برای نمای جنوبی رو به باغ ایجاد کرده است.معمار این ایده توانسته با سایبان چادری  نصب شده در تراس، سقف کوچک متقارنی را بدست آورد.در این سایبان تراس به جای پست های عمودی دو دستک افقی وجود دارند که توسط کابلهای کششی نگه داشته شده اند و اجازه یک دید باز از اتاق نشیمن اصلی به باغ داده شده که سازه پارچه ای روشن و باروحی را ایجاد نموده است.سقف پارچه ای در این پروژه با عملکرد حفاظت در برابر آفتاب طراحی شده و در تابستان معتدل و زمستان های سرد قابل استفاده می باشد.

پارچه مورد استفاده در این سایبان تراس از نوع پلی استر با پوشش دو رویه پی وی سی می باشد که طول عمر آن در این سازه 30-21سال در نظر گرفته شده تا این  سایبان پارچه ای را در رده سازه های چادری دائم قرار دهد.علت اصلی مقاومت این نوع سازه ها کابل های کششی و جنس پارچه است.

از حسن های دیگری که برای این سازه میتوان بیان کرد مقاوم بودن در برابر اشعه مضر uv است. پارچه این سازه کششی به صورت چند لایه ای به کار برده شده و سطح پوشش آن نیز 16 متر مربع است.همانطور که در تصاویر نمایان است با توجه به المانهای سازه ای کمی که در سازه به کار برده شده اما قدرت خلاقانه ای برای طراحی سه بعدی در اختیار طراح قرار دارد و از آن میتوان در المان های شهری و معابر بهره برد.

 

 

 

 نمایی زیبا از سایبان تراس اجرا شده در خانه ی مسکونی برلین

 

 

سایبان چادری مقاوم با طول عمر بالا

 

سایر پروژه ها و محصولات شرکت سازه چادری کاوش کام را در صفحات زیر دنبال نمایید :

آلاچیق چادری           سقف پارکینگ                 سایبان کافی شاپ